Ratownictwo Medyczne i Pierwsza Pomoc - Ratunek24.pl

FORUM RATUNEK24

RATOWNICTWO MEDYCZNE I MEDYCYNA RATUNKOWA - Udar mózgu

Autor
Wiadomość
Wituś
Witam, poszukuje informacji na temat obniżania ciśnienia przy udarach mózgu. Przy jakim ciśnieniu podejmujecie decyzję obniżenia ciśnienia jeżeli macie podejrzenia świeżego udaru z typowymi objawami?
Kucolek
Konkretnych wytycznych nie mam na ten temat. W pogotowiu, w którym pracuje obniża się ciśnienie w momencie kiedy przekroczy wartości 220/120 mmHg. Jakiś czas temu przyszły na każdy zespół opracowane materiały przez neurologa i zdecydowana większość lekarzy, ratowników medycznych tak postępuje.
zwolennik
My obniżamy dopiero powyżej 240/130. Tak robi neurolog, który pracuje na ZRM i w ślad za nim poszło całe pogotowie.
Majga
    Majga
  • 2013-07-13 15:00:07
U mnie neurolodzy obniżają ciśnienie w momencie kiedy skurczowe przekracza 200 mm/Hg.
"Co kraj to obyczaj"
Klaudiusz
Jeżeli chodzi o obniżanie ciśnienia tętniczego u pacjenta z podejrzeniem udaru mózgu to wszystko zależy czy pacjenta wstępnie kwalifikujemy do terapii fibrynolitycznej. Właśnie Polska Rada Ratowników Medycznych opracowała takie standardy. odsyłam do towarzystwa naukowego zajmującym się leczeniem udarów mózgu, tam są jasne wytyczne kiedy i jakie są wskazania.
kotlet1711
Łap:

http://www.zjazdptn2011.skolamed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=175

Pobierz plik:

Postępowanie w ostrej fazie udaru mózgu

Przeczytaj od strony 16 :)
^