Ratownictwo Medyczne i Pierwsza Pomoc - Ratunek24.pl

FORUM RATUNEK24

RATOWNICTWO MEDYCZNE I MEDYCYNA RATUNKOWA - Patologiczny oddech

Autor
Wiadomość
Wituś
Kolejne moje pytanie, które mnie zastanawia. Jakie znacie patologiczne oddech? Chodzi mi o nazewnictwo w medycynie. Ja pamięta oddech Biota i oddech Cheyne'a-Stokesa. Pierwszy polega na bardzo chaotycznym oddechu z długimi bezdechami, drugi zaś na bezdechach kilku sekundowych po czym pojawia się oddech coraz szybszy i płytszy do maksimum i zwalnia.
Kucolek
Oddech Kussmala - głębokie oddechy przy prawidłowej częstości oddechu lub przyśpieszonym. (W kwasicy metabolicznej lub śpiączce cukrzycowej - ketonowej)
Agata
    Agata
  • 2013-07-09 15:01:30
Znam jeszcze oddech prawidłowy :)
oraz oddech paradoksalny przy odmie urazowej, gdzie klatka piersiowa po stronie z odmą wykonuje ruchy odwrotne do prawidłowych.
Kucolek
To co podajesz to przy wiotkiej klatce piersiowej. Przy odmie też może być ale musi być w parze z wiotką kl. pier.
rescue
Oddech Kusmaula, nie Kusmala (zgubiło się wcześniej "u")

Są jeszcze oddechy:
- apneustyczny: długotrwała przerwa po wykonaniu wdechu, podobna do świadomego zatrzymania oddechu - u pacjentów z zawałem w obrębie mostu
- ataktyczny: nieregularny, pozbawione jakiegokolwiek wzorca (tzw. zwiastun śmierci)

Generalnie nieprawidłowości poruszane tu do tej pory dotyczą jedynie rytmu oddechowego, natomiast co do częstości to patologie mamy dwie - bradypnoe i tachypnoe
rescue
Majga
    Majga
  • 2013-07-13 15:03:56
Możemy jeszcze mówić o patologii w przepływie przez drogi oddechowe. Patologiczny szmer oddechowy słyszalny w ogólnym wrażeniu.
-Świsty,
-stridor,
-charczenia,
-bulgoty,
-itp.
Klaudiusz
żartem, patologicznym oddechem bym nazwał - brak oddechu..
Marianna
problemy z oddychaniem , uszkodzony układ oddechowy
Marianna
ciekawe produkty http://hellomarianna.com/

polecam :)
agnieszkasad
Patologiczny oddech bywa często źle diagnozowany. Jest to dość groźne dla organizmu ponieważ konsekwencje mogą być poważne.
http://www.dessire.pl/
^